joi, aprilie 18, 2024
AcasăSportLocalOlimpia, o nouă victorie în meciurile de pregătire

Olimpia, o nouă victorie în meciurile de pregătire

Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă, la Dorolț, un nou meci amical, de această dată în compania formației Cigand din Ungaria. Sătmărenii s-au impus în fața oaspeților cu scorul de 2 – 1.

„Galben – albaștrii” au deschis scorul în minutul 22 prin Micaș care ajutat de centrarea lui Gavrilescu a înscris din careu. Oaspeții au reușit să egaleze în minul 36 prin sătmăreanul Tempfli.Înainte de fluierul final al primei reprize, Bujor reușește să transforme un penalti și astfel, Olimpia a intrat la pauză în avantaj, scor 2 – 1.

În partea a doua a jocului, elevii antrenorilor Tiberiu Csik și Lulu Dragomir au mai avut câteva șuturi pe poartă, însă fără succes. Partida s-a încheiat cu scorul de 2 –1. Pentru Olimpia au evoluat: Șuta – Muntea, Ene, Iuhas, Gombar, Gavrilescu, Micaș, Villand, Zsiga, Bujor, Lemac. În repriza a doua au mai evoluat Feier, Dragoș, Molnar, Hanus, Moș, Kinczel, Prodan, Mureșan, Cozma.