joi, martie 28, 2024
AcasăSportLocalSport: Olimpia Satu Mare - FCM Baia Mare 1-1

Sport: Olimpia Satu Mare – FCM Baia Mare 1-1

olimpia smOlimpia Satu Mare a jucat ieri, 24 iulie, un meci de pregătire în compania formației FCM Baia Mare, echipă care a promovat în Liga a III-a. Partida s-a încheiat cu scor egal 1-1 (la pauză 0-0). Oaspeții au deschis scorul în minutul 55, însă “galben-albaștrii” au reușit să egaleze în minutul 57 printr-un penalti transformat de Molnar. « Din punctul meu de vedere băieții s-au descurcat bine. Suntem mulțumiți de cum au jucat băieții cu toate că nu au avut multe ocazii. Tot ce pot să spun e că a fost un meci de pregătire foarte bun », a declarat tehnicianul Olimpiei, Tiberiu Csik.

În această partidă au evoluat toți cei 22 de jucători, câte 45 de minute. În prima repriză cei doi tehnicieni, Tiberiu Csik și Ioan (Lulu) Dragomir i-au introdus în teren pe: Anca-Moș, Ene, Iuhas, Munteanu. Gavrilescu, Villand, Roghină, Zsiga, Bujor și Feier. Repriza a doua a început cu: Șuta-Cozma, Sabău, Hanus, Molnar, Micaș, Kinczel, Dragoș, Prodan, Schwartcopf și Bâtea.

Fotbaliștii sătmăreni vor avea parte în această după-masă de un program de recuperare.