joi, mai 8, 2025
AcasăLocaleStiri Satu MareInfracțiuni de furt

Infracțiuni de furt

furt

Ieri, în jurul orelor 14.00, polițiștii din cadrul Secției Carei, au fost sesizați despre faptul că, luni noaptea, din beciul locuinței, unui bărbat din localitatea Foieni, județul Satu Mare, au fost sustrase bunuri.
În urma cercetărilor efectuate oamenii legii au reușit identificarea persoanei bănuită de comiterea faptei. Karoly D., în vârstă de 26 de ani, ar fi pătruns prin efracție în beciul locuinței păgubitului, de unde ar fi sustras un butoi din lemn, în care se aflau 50 l vin. Prejudiciul cauzat fiind de aproximativ 400 lei, acesta fiind recuperat în proporție de 70%.
Luni, în jurul orelor 21.00, polițiștii din cadrul Secției Carei, au identificat doi tineri, de 20 și respectiv 22 de ani, între localitățile Foieni și Urziceni, județul Satu Mare,bănuiți de comiterea unei infracțiuni de furt.
În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit faptul că, Rudolf G. și Petru S. ar fi sustras din Trupul de Pădure Foieni, cantitatea de aproximativ 3,5 metri cubi, lemn buștean de esență salcâm, care a fost transportată cu un vehicul cu tracțiune animală.
Prejudiciul cauzat a fost recuperat și predat reprezentantului Ocolului Silvic Ciumești.
În ambele situații se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.

- Advertisment -spot_img

Cele mai populare