duminică, aprilie 28, 2024
AcasăEconomico-socialLocale smJudoka antrenorul lui Gergely Attila pe podium în Austria

Judoka antrenorul lui Gergely Attila pe podium în Austria

Judoka Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare ne-au reprezentat cu brio la un turneu internațional organizat în localitatea Dornbirn, Austria. La acest turnu au fost la start peste 400 de sportivi din Austria, România, Elveția, Moldova, Germania, Ucraina și Liechtenstein.

Grebúr Kevin la categoria U14, -55 kilograme a câștigat toate cele patru meciuri disputate cu ippon, urcând la final pe cea mai înaltă treaptă a podiumului.

La categoria U14, +55 de kilograme a urcat pe tatami și sătmăreanca Maita Clipa, care a fost nevoită să stea o buna perioada „pe tușă” din cauza  unei accidentări. Din fericire  la această competiție a obținut medalia de argint