sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportInternationalLazio și Juventus încheie la egalitate derby-ul etapei din Italia

Lazio și Juventus încheie la egalitate derby-ul etapei din Italia

Duminică după amiază, Lazio și Juventus s-au duelat în meciul care a fost capul de afiș al acestei etape din Serie A. La gazde fundașul român Ștefan Radu a fost titular, fiind înlocuit în minutul 54 la scorul de 1 la 0 pentru torinezi. La oaspeți vedeta Cristiano Ronaldo a jucat și el din primul minut, însă i-a cedat locul în minutul 76 lui Dybala.

Cristiano Ronaldo a punctat în minutul 15, după o centrare în fața porții a columbianului Cuadrado. Tot portughezul putea duce în avantaj formația torineză, însă șutul său din minutul 43 a nimerit bara.

Pe final, gazdele au mai avut o ocazie prin Marusic, care a trimis cu capul direct în brațele portarului, însă Caidedo a dat lovitura la ultima fază a meciului, când a egalat din pasa lui Correa, care a driblat 4 jucători, iar Lazio – Juventus s-a terminat 1-1.