vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportMani Gyenes termină Red Bull Romaniacs pe un loc onorabil

Mani Gyenes termină Red Bull Romaniacs pe un loc onorabil

Rider-ul sătmărean, Mani Gyenes, a terminat cea de-a XVIII – a ediție Red Bull Romaniacs pe un loc onorabil, în contextul în care piciorul drept nu este în totalitate vindecat. În urmă cu un an, sătmăreanul Mani Gyenes a suferit o triplă factură la piciorul drept, dar cu toate acestea a urcat pe podium în Raliul Dakar, la clasa Original (Malle Moto – fără asistență tehnică) iar duminică, 1 august 2021, a obținut locul 13 clasa Silver la Red Bull Romaniacs.

”Am terminat și ediția 18 de redbullromaniacs, chiar dacă nu este rezultatul pe care mi l-am dorit, locul 13 clasa Silver, sunt foarte mulțumit pentru că am reușit să ajung la finish deși nu am făcut multe antrenamente de hard enduro, din cauza piciorului, care încă nu este vindecat 100%. A fost o ediție în care am avut momente plăcute de neuitat, dar și momente neplăcute ca de exemplu în ziua 3, când am scăpat motocicleta într-o râpă și am pierdut peste 30 de minute până am readus motocicleta pe traseu. Mulțumesc sponsorilor care sunt alături de mine: AUTONET MOTORCYCLE TEAM; VARTA VECTRA; RACING SCHLEMMERK TM; CENTRUM GROUP WEST MOTORS; GRUP WEST PREMIUM HELITE AIRBAG”, a scris pe facebook Mani Gyenes.