sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăLocaleStiri Satu MareRomânia reprezentată de sătmăreni la tenis de masă

România reprezentată de sătmăreni la tenis de masă

12647656_435477566649197_639892204_nÎn data de 04.02 2016 a avut loc la Budapesta Memorialul Molnár János la tenis de masă, ediția 21 care a găzduit 13 țări dintre care: Slovacia, Germania, Croația, Spania, Irlanda, Suedia, Anglia, Israel, Cehia, Slovenia, Norvegia, România și Ungaria.

La acest concurs a participat și Clubul Copiilor -TAPO CAREI. Talentatul sportiv SZILAGYI PAUL(poroaspăt component al LPS Bistrița, unde se afla și Centrul Olimpic de băieți),antrenat de prof. Mircea Podoba a reușit să cucereasca locul 1 la categoria sa de vârstă ,după ce a trecut în grupă cu 3 victorii, iar pe tabloul principal de 32, în primul tur fiind favorit, s-a clasat direct în primii 16, învingând pe rând sportivi din Israel, Ungaria și Croația în finală.

Premierea a fost onorată de antrenorul Podoba Mircea din CAREI, a cărui muncă de zeci de ani a fost recunoscută de organizatori.