duminică, mai 19, 2024
AcasăLocaleStiri Satu MareCareianul Cătălin Mărneanu a câștigat Medalia de Bronz la categoria juniori 3...

Careianul Cătălin Mărneanu a câștigat Medalia de Bronz la categoria juniori 3 din București

marneanu-catalin11

În zilele de  13 și 14  februarie 2016, a avut loc la Bucuresti, Finala Campionatului National de Probe Combinate la toate categoriile.  Lotul sătmărean participant a fost alcătuit din 8 sportivi dintre care doi de la CSS LTC , antrenor Ioan Mărneanu.

După cum ne-a obișnuit, antrenorul Mărnean nu s-a întors cu mâna goală nici  de la acest concurs.

Cătălin Mărneanu a câștigat Medalia de Bronz la categoria juniori 3, la hexatlon, proba probelor cum i se mai spune.  Cătălin a fost al treilea clasat la 60m, la 60 m garduri, lungime, înălțime, aruncarea greutății și 1000 m.

Colegul său de club, Laurențiu Vădan a revenit și el cu un rezultat foarte frumos, și anume locul 5.

Școala careiană de atletism confirmă încă odată, dovedind că se poate face performanță chiar și fără sprijin financiar deosebit (deși ar merita pe deplin).