marți, mai 28, 2024
AcasăDivertismentCea mai reușită ediție de până acum | Cupa Școlilor la Street...

Cea mai reușită ediție de până acum | Cupa Școlilor la Street Dance – Etapa Judeteana Satu Mare!

Cupa Școlilor la Street Dance este o competiție națională ,organizatorii principali fiind Reborn Dance Studio Bistrița . Scopul evenimentului este de a promova dansul ca  stil de viață și de a populariza termenul Street Dance în rândul tinelor.

 Organizatorii evenimentului pe nivel de Satu Mare sunt :  Open Wings Studio și Asociația Tobis filială Satu Mare.

 Cupa Școlilor la Street Dance a avut cea mai reușită ediție de  până acum . Peste 300 de spectatori ,copii de toate vârstele și  o atmosferă incendiara. Am avut concurs de popularitate pentru trupe unde cei de la Black &White Squad au câștigat .  Podiumul a fost ocupat de cei mai buni dansatori din Satu Mare care muncesc neîncetat investesc timp,energie  și bani în activitatea lor .  Atmosfera a fost întreținută de Dora Incert (Bistrița) și bine cunoscutul  Dj Gabi . Au fost categorii pentru trupe de liceu și gimnaziu și categorii de battle .  

    Câștigători la trupe gimnaziu : Locul 1 Black&White Squad – Școala Gimnazială Grigore Moisil :

 Locul 2 Die Veruckten – Liceul Teoretic German ; Locul 3 Black&White Cute Angels-Colegiul Național Ioan Slavici .  

    Câștigători la trupe liceu : Locul 1 Black&White-Angels – Colegiul Tehnologic Constantin Brâncuși ;

 Locul 2 Fresh Vibes – Colegiul Național Ioan Slavici ; Locul 3  Jacks Crew – Colegiul Național Ioan Slavici .

    Câștigători Battle Hip Hop gimnaziu : Locul 1 Pop Maia-Școala Gimnazială Grigore Moisil ;Locul 2 Pop Vanessa-Liceul Teologic Ortodox Nicolae Steinhardt ; Locul 3 Katocz Vanessa– Școala Gimnazială Grigore Moisil .

     Câștigători Battle Hip Hop Liceu : Locul 1 Berdar Alexandra-Colegiul Tehnologic Constantin Brâncuși ;

 Locul 2 Markus Blanka Colegiul Național „Doamna Stanca”  ; Locul 3 Dobaș Carina-Colegiul Național Ioan Slavici .

      Câștigători Battle  Dancehall Gimnaziu : Locul 1 Pop Vanessa-Liceul Teologic Ortodox Nicolae Steinhardt ; Locul 2 Katocz Vanessa Școala Gimnazială Grigore Moisil ; Locul 3 Princz Vanessa – Constantin Brâncoveanu .

      Câștigători Battle All Syles Gimnaziu : Locul 1 Ardelean Andrei – Școala Gimnazială Ion Creangă  ;  

 Locul 2 Beres Alexa Colegiul Național Mihai Eminescu ;  Locul 3 Pop Vanessa-Liceul Teologic Ortodox Nicolae Steinhardt .  

Beatrix Bwa

- Advertisment -spot_img

Cele mai populare

Comentarii recente