29.8 C
New York City
miercuri, august 17, 2022
AcasăLocaleStiri Satu MareFormații de excepție la Zilele Orașului Satu Mare

Formații de excepție la Zilele Orașului Satu Mare

zilele-orasului-satu-mare

Formații de excepție la Zilele orașului Satu Mare. Chris Norman, Loredana, Iris, Carla’s Dream, Trupa Zurli, Kerozin dar și mulți alți artiști vor concerta la sfârșitul acestei luni la „Zilele Orașului Satu Mare”. În acest an evenimentul va avea loc în perioada 27-29 mai.
Pentru prima dată vor concerta la Satu Mare Chris Norman, Kallay Saunders Band, Fely Donose & Band și Carla’s Dream. Ca o noutate în acest an, vineri, 27 mai, de la ora 24.00 va avea loc un spectacol de lasere.

Primarul spune că în cele trei zile vor fi închise mai multe străzi, precum: Decebal, Ștefan cel Mare și Horea, iar comercianții vor plăti 17 lei pe metru pătrat.

În continuare vă prezentăm programul „Zilelor Orașului Satu Mare”:

Scena I, P-ța 25 Octombrie

Vineri, 27 mai

17.00 – Deschidere oficială – Concert al Filarmonicii ”Dinu Lipatti” Satu Mare
18.00 – Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”
Street dance cu Black & White Angels
19.00 – Direcția 5
20.00 – Corina
21.00 – Ruby
22.00 -Lidia
23.00 – Puya & Friends
24.00 – Spectacol Lasere

Sâmbătă, 28 mai

18.00 – Formații locale
19.00 – Randy & Band
20.00 – Kallay Saunders Band/Ungaria
21.20 – Loredana
22.30 – Chris Norman
24.00 – Foc de artificii

Duminică, 29 mai

18.00 – Formații locale
19.00 – Miss Satu Mare
20.00 – Fely Donose & Band
20.50 – Dans modern cu Trupa Still
21.00 – Kerozin/Ungaria
22.00 – Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers
22.10 – Iris
23.00 – Carla’s Dream

Scena II, P-ța Libertății

Vineri, 27 mai

17.00 Concert folck: Sorin Bălaj, Florin Micas , George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea
Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu, Ghiță Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo
Recital

20.00 Ghiță Munteanu
21.00 Sergiu Vaida și Nănașii de la Cluj
22.00 Văru Săndel

Sâmbătă, 28 mai

18.00 Dans german cu Ansamblul minorității germane Gemainsaime, Ansamblul minorității ucrainiene, Trandafirii Negri, Dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluț, Maria Tripon și Ansamblul Oașul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiș Pop, Laura Back, Romina Sârbe și Cristian Totpati, Ansamblul Cununița Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria și Mihai Nemeș, Nicolae Mureșan și Nicolae Mureșan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac

Duminică, 29 mai

18.00 Maria Petca și Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Frații Petreuș, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop
20.00 Recital: Sava Negrean Brudașcu, Petrică Mureșan, Cristian Pomohaci

Alte activități:

Sâmbătă- 28 Mai

Ora 11.00 Start Crosul Tineretului – B-dul Transilvania
Ora 12.00 Premierea câstigătorilor Crosului.
Ora 14.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața catedralei Catolice la diferite ramuri sportive.(lupte, karate , scrima ,judo, kangoo jumps, fitness) În paralel se va organiza un stand pentru air soft. (programul exact al demonstrațiilor sportive incă nu a fost definitivat)

Duminică 29 Mai

Ora 10.00 Competiție de minifotbal pentru copii.- Locația: B-dul 1 dec 1918
Ora 15.00 The Strongest Men , competiție de forță – Catedrala Romano Catolică,
27 – 29 mai Târgul Meșterilor/Pasajul Corneliu Coposu
27 – 29 mai Expo filatelie cu tematică feroviară/Pasajul Corneliu Coposu.

- Advertisment -spot_img

Cele mai populare

Comentarii recente