vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportLocalHandbal: CSM Satu Mare-HC Sibiu 40-30

Handbal: CSM Satu Mare-HC Sibiu 40-30

Elevii lui Nicolae Istrate au învins azi, 15 noiembrie, pe teren propriu, HC Sibiu, într-un meci ce a contat pentru etapa a IX-a a Diviziei A la handbal masculin. Partida arbitrată de I. Barbu și Gh. Badiu s-a jucat de la 11.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre.

Meciul a fost dominat de la un capăt la altul de CSM Satu Mare. Prima repriză s-a terminat cu un avantaj de nouă goluri pentru formația sătmăreană. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 23 la 14, în favoarea elevilor lui Istrate.
Repriza secundă a continuat în același ton, pentru ca finalul partidei CSM Satu Mare să aibă un avantaj de 10 goluri (40-30).
Pentru CSM Satu Mare au marcat: Morar (9 goluri), Olah (8), Mureșan (7), Mateș (5), Ungar (4), Clipea (3), Varga (2) și Pop (2).