joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportLocalO nouă partidă fără victorie pentru CFR

O nouă partidă fără victorie pentru CFR

Mircea Rednic are postul în pericol la gruparea ardeleană, după eșecul cu 4-0 suferit la Vaslui.CFR Cluj a început foarte slab sezonul, remizând în primele două etape cu două nou-promovate, FC Botoșani (0-0) și ACS Poli (2-2), însă aseară ”feroviarii” au fost spulberați de FC Vaslui.

Moldovenii, care nu se bucurau nici ei de un start prea bun, pierzând etapa trecută la București, cu Dinamo, au strălucit timp de 45 de minute cu formația din Cluj.

Ceban a deschis scorul în minutul 4. Antal a urcat scorul la 3-0, printr-o dublă reușită până în minutul 24, iar după o jumătate de oră de joc, Caue a punctat pentru 4-0. CFR nu a avut reacție la jocul excelent al moldovenilor antrenați de un necunoscut, Ionuț Moșteanu.

Acesta îl înlocuise pe Ilie Stan, după doar două etape disputate de moldoveni.

Tot aseară, în Liga 1, ACS Poli a câștigat pe teren propriu, scor 2-1, cu Gaz Metan Mediaș, și a urcat pe primul loc în clasament, la egalitate cu Pandurii, cu șapte puncte strânse. De cealaltă parte, medieșenii sunt penultimii, cu trei eșecuri din trei meciuri, doar Corona Brașov având un golaveraj mai slab.