joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportLocalOlimpia a învins SESO Câmpia Turzii și este tot mai aproape de...

Olimpia a învins SESO Câmpia Turzii și este tot mai aproape de promovarea în Liga a doua

olimpia

Olimpia Satu Mare a învins sâmbătă dupa-masa pe teren prorpiu pe Seso Câmpia Turzii cu scorul de 2-0, meci din cadrul ligii a treia la fotbal.După ce în prima repriză jucătorii Olimpiei au ratat destul de mult, în partea secundă aceștia au reușit să înscrie două goluri. Vlad Bujor, atacantul adus în această iarnă, a înscris primul în minutul 54 , iar 10 min mai târziu Daniel Feier aduce liniștea pe stadionul Olimpia, reușind golul al doilea.

Cu această victorie, Olimpia își menține primul loc în serie, având 52 de puncte și cu șanse foarte mari de a juca în sezonul următor în Liga a II-a.Următorul meci se va dispuat sâmbăta viitoare, împotriva celor de la Național Sebiș, pe stadionul Olimpia.

Potrivit unor surse neoficiale apropiate conducerii clubului, Olimpia este ca și promovată în Liga a II-a.