miercuri, mai 1, 2024
AcasăSportLocalOlimpia Satu Mare a disputat sâmbătă dimineață ultimul meci de pregătire din...

Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă dimineață ultimul meci de pregătire din mini cantonamentul de la Salonta.

Formația sătmăreană a întâlnit echipa din Liga a IV-a, Sântandrei, pe care a învins-o cu scorul de 1-0. Partida s-a disputat tot pe teren artificial.Elevii antrenorului Tiberiu Csik s-au descurcat foarte bine în această partidă, aceștia au avut numeroase ocazii în prima parte a jocului, însă scorul la pauză a rămas 0-0.
Partea a doua a jocului a fost dominată tot de sătmăreni, iar în minutul 71, Dragoș ajutat de centrarea lui Lemac, a înscris golul victoriei. Multe avantaje pentru Olimpia, însă cel mai bun de pe teren a fost portarul echipei Sântandrei care nu a mai lăsat balonul să intre în poartă. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0.
Pentru Olimpia Satu Mare au evoluat: Miron – Kinczel, Mureșan, Sabău, Toca, Lemac, Rus, Roghină, Dragoș, Prodan, Faur. Au mai intrat Șuta, Roatiș, Lucaci și Gavrilescu. Restul jucătorilor au făcut antrenament. Jucătorii formației noastre se întorc acasă în această după masă, iar duminică și luni vor avea liber.