29.8 C
New York City
joi, august 18, 2022
AcasăsusProgramul de sâmbătă a “Zilelor Orașului Satu Mare” 2014

Programul de sâmbătă a “Zilelor Orașului Satu Mare” 2014

Scena I din Piața 25 Octombrie:
Ora 11.00 – Start la “Crosul Tineretului”
Ora 11.10 – Lupte Greco-Romane – CS SATU MARE-CETATE ARDUD
Ora 11.30 – Karate – ZANSHIN SATU MARE
Ora 11.50 – Karate – SAMURAIUL SATU MARE
Ora 12.00 – Premierea sportivilor participanți la “Crosul Tineretului”, demonstrații sportive
Ora 12.30 – Box – VOINȚA , CS UNIO, OLIMPIA CĂUAȘ
Ora 12.50 – Scrimă – CS SATU MARE
Ora 13.10 – Zumba
Ora 13.30 – Kangoo Jumps – NORD VEST KARATE
Ora 13.50 – Dans Sportiv – LOGA DANCE CLUB
Ora 14.10 – Dans Sportiv – ROYAL DANCE CLUB
Ora 15.00 – Probe de sunet
Ora 18.30 – Concerte ale trupei locale: “Vlady & Bittzu” și a Ilincăi Ralu acompaniată de trupa “Inedit”
Ora 19.45 – Dans modern cu “Still Junior”, “Still și Mistic” (Palatul Copiilor)
Ora 20.00 – Concurs “Miss Ziua Orașului Satu Mare 2014” – Prezentare de modă “Bossini”
Ora 22.00 – Concert al trupei “Ladanybene 27”
Ora 22.50 – Dans sportiv – “Bailarte Dance School” – salsa și rueda
Ora 23.00 – Concert al trupei “Vunk”
Ora 23.45 – Marea extragere a premiului PRO FM – Cisterna PRO FM & GEMELLI (10.000 lei)
Ora 24.00 – Concert Loredana
Ora 01.00 – Foc de artificii
Scena II din Piața Vasile Lucaciu:
Ora 16.00 – Trupa “Trandafirii Negrii”
Ora 16.30 – Dans ucrainean – Ansamblul de cântece și dansuri din Ujgorod
Ora 17.30 – Dans maghiar cu “Csodaszarvas”
Ora 18.00 – Dans german “Gemainsame”
Ora 19.00 – Trupa “Meda” din Medieșu Aurit
Ora 19.20 – Școala de arte Satu Mare, profesor Vasile Chiorean
Ora 19.45 – Ansamblul “Măgura” și Maria Petca Poptean, Petrică, Petre și Dănuț Zele
Ora 20.15 – Nicolae Mureșan, Nicolae Mureșan jr.
Ora 20.45 – “Cununița” Satu Mare, “Cununița Năzdrăvană”, Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, dirijor Ionică Hainal
Ora 22.00 – Invitat special Sava Negreanu Brudașcu
Program în Grădina Romei:
“Mesteșuguri civile și militare în Antica Dacie”

Ora 09.30 – parada pe traseul Lupoaica – I. C. Brătianu – Platou și retur până în Grădina Romei
Ora 10.30 – deschiderea taberei și începerea atelierelor
Ora 16.30 – 18.00 – prezentare echipamente, prezentare tehnică militară, demonstrația cavaleriei, dueluri demonstrative
Ora 18.00 – ateliere meșteșugărești până la închiderea programului la ora 20.00
Programul constă în următoarele activități: paradă; atelier de olărit, demonstrație de lucru la roată; atelier de olărit, demonstrație de modelare manuală de lut; atelier de olărit, modelare lut pentru copii; atelier de fierărie, demonstrația fierarului dac; atelier de țesut, țesut demonstrativ la război vertical antic; atelier de confecționare cămașă din zale de fier, demonstrativ; prezentare/probare echipamente militare; tir cu arcul pentru copii, atelier interactiv cu patru standuri la care copiii vor putea trage câte trei săgeți fiecare și li se va explica tehnica de tras cu arcul; prezentarea echipamentelor și a personajelor prezente; demonstrații de tehnică militară și dueluri; demonstrația cavaleriei dacice.
Alte activități:
Ora 12.30 – Deschiderea „Târgului Meșterilor Populari” – str. „I.C. Brătianu”
Ora 14.00 – Spectacole cu trupele de teatru „Arttis” și „Calambur” – mimă și pantomimă, dans; „Doctor fără voie” de Moliere – Pasajul Pietonal „Corneliu Coposu”
Ora 15.00 – Muzică ambientală – Jam Jazz Session – Pasajul Pietonal „Corneliu Coposu”

- Advertisment -spot_img

Cele mai populare

Comentarii recente