Acasă Locale Programul pe duminica de Zilele Judetului Satu Mare

Programul pe duminica de Zilele Judetului Satu Mare

concertDistracția continua și duminică 23 iunie. Autoritățile le-au pregatit sătmărenilor multe surprize și astăzi.

Manifestările se vor desfășura după următorul program:

Centrul Vechi- Piața Libertății

Prezentatori: Marius Chiș și Maria Varga

 

Orele:

  • 13:30-13:50 Fanfara din Foieni, dirijor Mircea Cacu
  • 13:50-14:05 Formatia de dansuri ,,Rozsmalint,, Bogdand
  • 14:05-14:20 Ansamblul folcloric ,,Crenguta,, Socond
  • 14:20-14:35 Ansamblul folcloric ,,Bokreta,, Orasu Nou
  • 14:35-14:50 Dansuri populare, Pomi
  • 14:50-15.10 Dansuri populare germane si majorete din Ciumesti
  • 15:10-15:25 Dansuri populare, Sanislau
  • 15:25-15:40 Dansuri populare, Tiream
  • 15:40-15:55 Calusarii din Acas
  • 15:55-16:10 Dansuri populare, Porumbesti
  • 16:10-16:25 Grupul de tapuritoare din Turt
  • 16.25-16.45 Dansuri populare, Halmeu
  • 16:45-16:55 Ansamblul folcloric ,,Mugurasii Moftinului,, Moftinu Mic
  • 16:55-17:10 Dansuri populare maghiare, Paulesti
  • 17:10-17:20 Mihai Muscan si grupul Favorit
  • 17:20-17:30 Muzica populara, Botiz
  • 17:30-17:40 Formatia de dansuri tiganesti
  • 17:40- 17:55 Ansamblul folcloric  ”Magura” Tarsolt
  • 17:55-18:15 Muzica populara, Mediesu Aurit
  • 18:15-18:30 Ansamblul Osencuta  din Calinesti Oas
  • 18:30-20:00 Palya Bea si Szokolay Dongo Balazs
  • 20:00-20:20 Elevii Scolii de Arte Satu Mare
  • 20:20 -20:30 Sorin Buc
  • 20:30-20:45 Ionela Toma
  • 20:45-21:00 Recital folcloric Nicolae Sabau
  • 21:00 – 21:30 Recital Ansamblul folcloric ,,Transilvania,, Baia Mare cu solistii Dumitru Dobrican , Titus Perse, Ioana Pricop, Nistorel Dragos, Ileana Bumbar si Petrica Muresan

 

  • 21.30-22.00   Recital folcloric Sava Negrean Brudascu

 

Centrul Nou – Corenliu Coposu

Orele:

  • 13:30-14:30 Demonstrații de judo (C.S. Unio Satu Mare, antrenor                                    Terely Mihai)
  • 14:30-15:30 Demonstrații de lupte greco-romane (Clubul Sportiv                                    Satu Mare, antrenor Tudor Barbul)

  • 15:30-16:30 Demonstrații de karate seniori (C.S. Zanshin, antrenor                                 Igor Bălăcescu)
  • 16:30-16:45 Kangoo Jumps (Kangoo Club Satu Mare, antrenori                                    Beata și Cristian Belega)
  • 16:45-17:30 Energy Kardio Club Satu Mare prezintă: (antrenori Anzik                 Arnold, Radu Bura și Belluska Anita):

–          Kardio Kick Boxing

–          Boot Camp

–          TRX

Paralel cu acestea: Indoor Cycling

  • 17:30-18:30 Thai Box (C.S. Kyogym, antrenor Szűcs Barnabás).

 

Centrul Nou – scena P-ta 25 Octombrie

Orele:

 

  • 13:00 – 15:00  – muzică ușoară – elevii Școlii de Arte
  • 15:00 – 15:30 – dans modern  – Trupa Style – Palatul Copiilor
  • 15:30 – 16: 00 – dans sportiv – Royal Dance Club
  • 16:00 – 16:30 – muzică ușoară – Palatul Copiilor
  • 16:30  – 18:30 – Probe de sunet pentru artiștii invitați în concert
  • 18:30 – 19:15 – Andreea Bănică
  • 19:25 – 20:10 – Akcent
  • 20: 15 – 21:00 – Elena Gheorghe
  • 21:05 – 21:25 – XXL Band
  • 21:30 – 22:30 – Balkan Fanatik
  • 22:40 – 24:00 – Horea Brenciu

 

Orele 24:00  Foc de artificii

- Advertisment -

Cele mai populare

România feerică

Hotelul e pentru cei care nu se pot lipsi de confort, cortul e pentru aventurieri dar pentru nonconformişti, pentru cei care preferă...

Atac puternic la familia tradițională

Un nou atac la familia tradițională: Comisarul pentru Drepturile Omului din cadrul CEDO declară că ”absența recunoașterii pentru cuplurile de același sex...

Comunicat de presă-Sărbătoarea Sfintei Cuvioase Parascheva

Venind în întâmpinarea celor ce-și vor îndrepta pașii spre Iași pentru a participa la această sărbătoare și ținând cont și de deciziile...

Măsuri extraordinare de desfășurare a alegerilor

Votarea se desfăşoară după anumite reguli de protecţie sanitară impuse de autorităţi în contextul pandemiei, care presupun purtarea măştii, dezinfectarea, dar şi...

Comentarii recente