Acasă Locale Stiri Satu Mare Programul spectacolelor la Teatrul de Nord în luna aprilie

Programul spectacolelor la Teatrul de Nord în luna aprilie

teatru-de nord

Programul spectacolelor secției române a Teatrului de Nord Satu Mare, în luna aprilie 2015.

Joi 2 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Liviu Rebreanu”

Sâmbătă 4 aprilie, ora 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Premieră

Luni 6 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Marți 7 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Miercuri 8 aprilie, ora 10.00 și 12.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Joi 9 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Joi 9 aprilie, ora 14.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Marți 21 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

– abonament ”Mihai Eminescu”

Joi 23 aprilie, ora 17.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

– abonament ”Ioan Slavici”

Sâmbătă 25 aprilie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Vasile Savinescu”

Duminică 26 aprilie, ora 19.00 – Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Valeriu Doran, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

– Premieră – Abonament ”Ștefan Mareș”

Luni 27 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Marți 28 aprilie, ora 10.00 și 11.00 – Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Articolul precedentUrmăriți naționali depistați
Articolul următorCat ne costa sanatatea?
- Advertisment -

Cele mai populare

Drapelul României, arborat la 2.519 metri altitudine.La multi ani români!

Drapelul României a fost arborat, de Ziua Naţională, pe vârful Parângul Mare, la 2.519 metri altitudine, unul dintre cele mai înalte din...

Ceremonie restrânsă de 1 Decembrie

Cu ocazia Zilei Naţionale, reprezentanţi ai Armatei României vor participa, la solicitarea şi cu sprijinul autorităţilor locale, la pregătirea, organizarea şi desfăşurarea...

Sfântul Apostol Andrei, cel întâi chemat

Un interviu acordat jurnalului ortodox “Drumul Emausului” de ziaristul grec George Alexandrou, autorul uneia dintre cele mai vaste monografii dedicate Sfântului Apostol Andrei, ne...

Sfârșitul unei campanii sfârșite!

Ne aflăm înspre finalul unei campanii electorale, cum n-am mai avut niciodată. Rigorile pandemice au limitat aria acțiunilor...

Comentarii recente