Acasă Locale Programul Zilei Județului Satu Mare, 21 - 24 iunie 2013

Programul Zilei Județului Satu Mare, 21 – 24 iunie 2013

dans-popularVineri 21 iunie 2013, Scena mare P-ța 25 Octombrie:

Orele 20:30 – Intonarea imnului României și imnului Europei

20:40 – Program muzical Cvartet ”Dinu Lipatti”

21:15 – Discurs oficialități

21:30 – Concert muzică clasică Filarmonica ”Dinu Lipatti” în program ”Lacul lebedelor” cu show pirotehnic (jerbe)

22:15 – DJ și laser show

Sâmbătă  22 iunie 2013, Centrul Vechi – Piața Libertății:

Ora 11:00: Defilare majorete din Carei

Defilare Fanfara din Căpleni

Defilare Cavalerii Pălincii

Parada Portului popular

Ora 11:20:  Discurs oficialități

Ora 11:30: Festivitate decernare premii ”Concurs de pălincă” ediția IX-a

Începând cu orele 12:00 Festival folcloric, prezintă Marius Chiș și Orban Nagy

Orele:

12:00-12:10 Fanfara din Căpleni, dirijor Mircea Cacu

12:10-12:20 Ansamblul folcloric Ceatăra, Carei

12:20-12:30 Grupul de țăpuritoare, Racșa

12:30-12:40 Ansamblul folcloric Rekettye, Carei

12:40-12:50 Ansamblul Oașul – Negrești Oaș

12:50-13:00 Ansamblul folcloric Rote Rose, Carei

13:00-13:10 Ansamblul folcloric Sânzienele, Negrești

Școala de arte si meserii Gellert Sandor, Micula

13:10-13:20 secția română – nuntă maramureșeană

13:20-13:30 secția maghiară-dans popular maghiar

13:30 -13:40 Ansamblul folcloric Kukurok, Ser

13:40-13:50 Ansamblul folcloric Florile Tarnei, Tarna Mare

13:50-14:00 Dansuri populare maghiare, Craidorolț

14:00-14:10 Dans etno Craidorolț

14:10-14:20 Muzică populară, Terebești

14:20-14:30 Recital de poezii, Lazuri

14:30-14:40 Muzică populară, Turulung

14:40-14:50 Ghiță Blidar

14:50-15:00 George Negrea

Pauză

17:00-17:10 Ansamblul folcloric Codrenașii, Corund

17:10-17:20 Ansamblul folcloric Vatra Ardeleană, Vama

17:20-17:30 Ansamblul folcloric Tarnița, Bârsău

17:30-17:40 Corul femeilor din Căpleni

17:40-17:55 Corul din Medieșu Aurit

17:55-18:05 Dans irlandez, Tășnad

18.05-18.15 Dans codrenesc, Tășnad

18:15-18:25 Dans german, Tășnad

18:25-18:35 Dansuri populare, Petrești

18:35-18:50 Ansamblul folcloric Csodaszarvas, Agriș

18:50-19:10 Grupul de țâpuritoare din Bixad

19:10-19:20 Sorin Buc

19:20-19:30 Țâpuritoarele din Batarci

19:30-19:40 Vlad Doroș și Petrică Zele

19:40-20:00 Elevii Școlii de Arte Satu Mare

19:45-20:00 20:00-20:40 Recital folcloric Petrică Mureșan si orchestra Horile Sătmarului, dirijor Florea Ion

20:40-21:20 Recital folcloric Aurel Tămaș

21:20-22:00 Recital folcloric Irina Loghin

Concurs culinar pe trei teme: bogracs, mămăligă, produse patiserie (desert)

Orele 17:00 Decernare premii concurs culinar

Orele 15:00 – 17:00 Concurs de tăiat lemne în fața Hotelului Dacia

Ora 10:00 – 11:00 Conurs desene pe asfalt ”Locul unde trăiesc” pe strada 1 Decembrie 1918

- Advertisment -

Cele mai populare

Primarul comunei Tarna Mare

Ce înseamnă să fii primar?  -E o mare onoare, dar și o mare responsabilitate, pentru că  oamenii din comuna...

Simona Halep a câștigat turneul de la Roma

Simona Halep și Karolina Pliskova au disputat al doilea meci direct dintr-o finală din circuitul WTA la Roma, luni, de la 15:30. Românca noastră a câștigat finala dupa 2...

Educația și școala,sacrificate în continuare

Într-un număr de 305 de școli elevii fac luni cursuri exclusiv online, potrivit ultimelor date transmise de către Ministerul Educației, în contextul în...

PNL SATU MARE – LA UN PAS DE O VICTORIE ISTORICĂ!

După o campanie extrem de eficientă, în care candidații PNL Satu Mare au transmis alegătorilor mesajele cele mai...

Comentarii recente