marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportLocalVolei: CSM Satu Mare-Dinamo Romprest București 0-3

Volei: CSM Satu Mare-Dinamo Romprest București 0-3

Echipa de volei a CSM Satu Mare a pierdut azi, 28 noiembrie, în fața Dinamo București cu scorul de 0 la 3. Partida s-a jucat de la ora 17.30 în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre și a contat pentru etapa a VIII-a a Diviziei A1 la volei feminin. Meciul a fost transmis în direct la DIGI Sport 3.

Primul set s-a terminat cu un scor destul de strâns, 25 la 27 în favoarea Dinamo București. În teren s-a dus o adevărată luptă pentru fiecare punct, elevele lui Adrian Pricop reușind să țină piept multiplei campioane a voleiului românesc. Deși au fost conduse cu 13 la 19, sătmărencele au reușit să readucă egalitatea pe tabela de marcaj (23-23, respectiv 24 la 24), însă în cele din urmă au pierdut setul.

Setul secund a început destul de bine pentru elevele lui Pricop, fetele preluând conducerea cu un avans de 4 puncte (6-2). Dar bucureștencele au reușit să se impună și au câștigat setul cu 20 la 25.

Ultima parte a meciului a fost mult mai lejeră, Dinamo București reușind să se impună cu scorul de 16 la 25.

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni pe teren propriu, CSM Lugoj. Meciul se va juca în data de 6 decembrie.