sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportInternationalAtacantul Realului a marcat iar după meci și-a anunțat plecarea

Atacantul Realului a marcat iar după meci și-a anunțat plecarea

Autor al unui gol în victoria de ieri a lui Real, 2-1 cu Leganes, Borja Mayoral a dezvăluit că va pleca la finalul acestui sezon de pe Bernabeu. Atacantul va merge cel mai probabil sub formă de împrumut la o altă echipă, unde să evolueze mai mult.

În vârstă de 21 de ani, Mayoral este un produs al clubului de pe Bernabeu, însă i-a fost foarte greu să devină o prezenţă constantă la „Regina Europei”, în condiţiile unei concurenţe acerbe.

Din primul minut prezent pe teren aseară, contra lui Leganes, în condiţiile în care Zidane a odihnit o serie de titulari pentru returul cu Bayern, din semifinalele Ligii, Mayoral a marcat. La final, a anunţat că sunt şanse minime să continue la clubul său de suflet.

„Sunt sigur că mă voi transfera la finalul acestui sezon în altă parte, pentru a evolua mai mult. Au fost doi ani în care nu am primit foarte multe minute. Sunt tânăr şi am nevoie să evoluez constant pentru a creşte”, a spus Mayoral, potrivit As.

Din 2015 la prima echipă, vârful a prins doar 18 meciuri în echipa lui Zidane. El este unul dintre preferaţii tribunei, în condiţiile în care e un produs al clubului, iar fanii sperau ca sezonul viitor Mayoral să prindă mai multe meciuri pentru „galactici”