vineri, martie 29, 2024
AcasăSportLocalBodea dupa victorie cu Pâncota: ”Era necesar să învingem Pâncota”

Bodea dupa victorie cu Pâncota: ”Era necesar să învingem Pâncota”

După ce Olimpia a reușit să scape de ultima poziție din clasamentul seriei a II-a, reușind prima victorie la primul meci pe teren propriu în noul sezon. Olimpia a învins cu 3 la 1 formația Șoimii Pâncota.

Prima repriză a fost una mai slabă pentru echipa sătmăreană, aceștia fiind conduși la pauză cu scorul de 1 la 0 și au fost contestați de proprii suporteri.Acesta a vorbit despre desfășurarea partidei: ”Am ratat foarte mult în prima repriză, cred că au fost 4-5 situații clare de gol. În loc să marcăm, am luat un gol pe care și-l impart portarul nostru și un fundaș central. La pauză i-am mobilizat pe băieți, am făcut o a doua repriză mai bună și am înscris și cele trei goluri. Nu a fost ușor, Pâncota mi s-a părut o echipă bună, care nu cred că va avea probleme cu retrogradarea. Ne-au pus destule probleme astăzi, dar cred că victoria noastră nu poate fi pusă la îndoială. Era necesar să învingem Pâncota, căci nu aveam niciun punct după două meciuri și eram pe un loc nedemn de Olimpia Satu Mare. De acum, moralul echipei este altul, sunt sigur că vom urca în clasament.”

Cristian Irimia: Revin cu plăcere la Satu Mare

mantrenor sec soimii

„Revin cu plăcere la Satu Mare, sunt niște oameni deosebiți aici. În ceea ce privește jocul vreau să vă spun că am aliniat un 11 cu mai puțină experiență. Acest lucru s-a văzut, cel puțin în repriza a doua, când primele două goluri l-em primit din cauza lipsei de experiență”, a declarat antrenorul secund al echipei Șoimii Pâncota și fost portar al Olimpiei Satu Mare în urmă cu zece ani, Cristian Irimia.