luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportLocalBujor, one man show

Bujor, one man show

vlad_bujorFostul jucător al Olimpiei, despre care am mai scris în această toamnă că ajuns la Foresta Suceavă unde se pare că îi priește, acesta are cinci goluri marcate pentru echipa la care fostul stelist și internațional român, Dorin Goian este președinte.

După ce etapa trecută, Foresta a pierdut în meciul cu Brașov, de data aceasta, sucevenii au primit vizita celor de la Șoimii Pâncota, care au făcut deplasarea și au jucat cu doar 10 jucători pe teren. Aceștia au și un record negativ, ei au încasat în doar 13 etape nu mai puțin de 90 de goluri, record negativ în toată Europa, asta însemnând o medie de aproximativ 7 goluri pe meci.

Așadar cum au jucat doar în 10 oameni, scorul ne-am așteptat de la început să i-a proporții, patru minute au rezistat aceștia fără gol primit, deci în minutul patru fostul jucător al Olimpiei, Vlad Bujor deschide scorul cu un șut deviat ce ajunge în final în poarta oaspețiilor.

Acelaș Vlad Bujor a punctate în minutul 37 pentru 4 la 0 după o centrare plouată a lui Semeghin și scapată de portarul șoimilor.

La fix un minut de la pauză, Vlad Bujor centrează în careu, iar Rusu are ghinionul de a devia mingea în proprie poartă cu călcâiul.

În minutul 66, Bujor punctează din nou după o centrare a lui Rusu în fața porții pentru 8 la 0.

Al 5-lea gol la care Bujor participă este golul de 10 la 0. În minutul 74 acesta centrează în careu de unde Dulap marcheaza în proprie poartă.

Sătmăreanul Daniel Lung a marcat și el, pentru 13 la 0 în minutul 88 din penalty.

Celelalte goluri au fsot marcate de Lucian Dumitriu în minutul 7 (2-0), Alin Mutu în minutul 13 (3-0), același Dumitriu în minutul 60 (6-0) , Strugariu minutul 64 (7-0), Matei în minutele 69(9-0), 82 (11-0), 84 (12-0) iar Alin Mutu a înschis tabela în minutul 90 (14-0).

Poate această partidă să fie șansa atacantului să îi demonstreze antrenorului că merită să fie titular în partida de joi, când echipa suceveană va primi vizita celor de la Steaua București în Cupa României, meci ce va fi transmis în direct  pe PRO TV și DIGISPORT 1 cu începere de la ora 21:30.

►Foresta: Hînțăscu – Mihălăchioae, A. Mutu, D. Lung, Semeghin (cpt.) – Cerlincă, L. Dumitriu, Dănilă, Căinari – Bujor, Bg. Rusu

Rezerve: Niga – Rz. Avram, Aeroaiei, D. Drugă, Vl. Stănescu, Strugariu, M. Matei

Antrenor: Cristian Popovici

►Șoimii: Horvath – Copilescu, Stelitano (cpt.), Stoichițoiu, A. Pătrașcu, Dulap – Ursoi, Randi, D. Popa, D. Dan