duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportLocalCSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj cu 72-52

CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj cu 72-52

CSM Satu Mare a primit sâmbătă de la ora 18 vizita celor de la Universitatea Cluj, meci contând pentru etapa a 9-a Divizia A la Baschet Feminin. Partida s-a jucat în sala LPS Satu Mare de pe strada Ady Endre, arbitrii au fost Arbitri: Gabriela Istvan, Mihai Szilagyi.

Jucătoarele sătmărence s-au impus cu scorul de 72 la 52, reușind să câștige primele trei sferturi (21 – 14 23 – 8 18 – 6 ), iar în ultimul sfert slăbind motoarele și asta văzânduse și pe tabelă pierzând sfertul, 10 – 24).

Cele 72 puncte ale CSM-ului a fost înscrise de: Ramona Eniko Laza (Tarța) 17 puncte, Jones Kortnj Hope 16, Andreea Orosz 15, Tabztha Donne Wampler 15, Cristiana Cuțaș 5, Bianca Voica 2, Valentina Bolba 1 și Monica Ivan 1.