vineri, martie 29, 2024
AcasăSportLocalCSM Satu Mare- Poli Timișoara 3-2

CSM Satu Mare- Poli Timișoara 3-2

volei1csmUn nou meci maraton de peste două ore și o nouă victorie cu emoții cu 3-2 pentru voleibalistele de la CSM Satu Mare.Elevele lui Ovidiu Groza au trecut greu de Poli Timișoara după un meci decis în decisiv de plusul de prospețime al fetelor noastre.

Primul set a fost câștigat de gazde 28 – 26, în vreme ce actul a doilea a aparținut timișorencelor, 29 – 27. Cel de-al treilea a fost adjudecat de formația din Satu Mare 25 – 17, însă bănățencele au revenit în joc, impunându-se cu 25 – 15 în setul patru al întâlnirii. Elevele lui Ovidiu Groza  au  avut însă puterea necesară pentru a câștiga și ultimul act, cel decisiv, încheiat de gazde cu 15 – 7.

CSM Satu Mare câștigă astfel duelul pentru locul trei cu Poli Timișoara după ce și în tur sătmărencele câștigaseră pe Bega cu 3-1.

CSM Satu Mare ia o mică pauză până pe 16 ianuarie când e programată prima etapă din 2016.