miercuri, aprilie 17, 2024
AcasăLocaleStiri Satu MareOlimpicii eminescieni ai anului 2017

Olimpicii eminescieni ai anului 2017

În fiecare an, în luna mai, la Colegiul Național Mihai Eminescu, olimpicii eminescieni aduc mulțumire dascălilor lor pentru dăruirea cu care aceștia i-au mentorat prin premiile și medaliile obținute la competițiile naționale.

În tabelul alăturat se regăsesc elevii și profesorii care, anul acesta, prin rezultatele obținute, demonstrează, de altfel, la fel ca și colegii lor din anii precedenți, faptul că aceștia sunt competitivi la nivel național.

Din cei 81 de elevi de la Colegiul Național Mihai Eminescu care au participat la olimpiadele și concursurile naționale sunt prezenți în sală doar cei care au diplome acordate de Ministerul Educației Naționale.

 

Nr.

crt.

Numele și prenumele elevului Rezultatul

obținut

Olimpiada / Concursul

Etapa națională

Clasa Numele și prenumele profesorului coordonator
1 Nuszer

Cristina Adrienn

Premiul I Olimpiada Națională de Limba engleză XI C Prof. Moga Dorel
2 Ruba

Maria Silvia

Premiul I Olimpiada Națională de

Limba și literatura română

IX D Prof. Ziman Dorina
3 Popan

Cosmin Andrei

Premiul III și Medalie de Aur Olimpiada Națională de Fizică VI Prof. Solschi Viorel
4 Ardelean

Lorela Daniela

Premiul III Olimpiada Națională a Sportului Școlar –

Șah

XII B Prof. dr. Popdan Gheorghe
5 Mihalca

Patrick Florin

Premiul III Concursul Național Istorie si societate în dimensiune virtuală IX A Prof. Cherecheș Nicoleta

Prof. dr. Cozma Georgeta

6 Roman

Ioana

Mențiune și Medalie de Argint Olimpiada Națională de Matematică IX B Prof. drd. Marciuc Daly
7 Lazăr

Ioana

Mențiune Olimpiada Națională de Limba engleză XI B Prof. Vălean Dana
8 Necșe

Karina

Mențiune Concursul Național

de comunicări științifice la istorie

XII F Prof. Cherecheș Nicoleta
9 Sanislai Ursu Teodora Mențiune Olimpiada Națională de Limba engleză IX A Prof. Istrate Ramona

 

Vă mulțumim că sunteți alături de noi.

Prin gestul dumneavoastră de a mediatiza rezultatele eminescienilor sunteți parte din bucuria noastră.

 

Director, prof. LIVIU ROTARU

 

COLEGIUL NAȚIONAL MIHAI EMINESCU SATU MARE  

 

 

   
               
ELEVII PARTICIPANȚI LA OLIMPIADE  ȘI CONCURSURI NAȚIONALE ÎN INTERVALUL MAI 2016 – APRILIE 2017
               
Nr.crt. Numele și prenumele elevului Clasa an scolar Disciplina/Concurs Participant la olimpiada națională Premiul obținut la faza națională Profesor coordonator
1 Nuszer Cristina Adrienn XI C 2016-2017 Olimpiada de Limba engleză 24-28.04.2017 Pitești premiul I Moga Dorel
2 Ruba Maria Silvia IX D 2016-2017 Olimpiada de Limba și literatura română 25-29.04.2017 Alba Iulia premiul I Ziman Dorina
3 Popan Cosmin Andrei VI 2016-2017 Olimpiada de Fizică 23-28.04.2017 Târgu Jiu premiul III și medalie de aur Solschi Viorel
4 Ardelean Lorela Daniela XI B 2015-2016 Olimpiada națională a sportului școlar – sah 11-15 mai 2016 Brăila premiul III Popdan Gheorghe
5 Mihalca Patrick Florin IX A 2016-2017 Concursul Istorie si societate în dimensiune virtuală 4-7.03.2017 Ploiești premiul III Cherecheș Nicoleta, Cozma Georgeta
6 Roman Ioana IX B 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara mențiune și medalie de argint Marciuc Daly
7 Lazăr Ioana XI B 2016-2017 Olimpiada de Limba engleză 24-28.04.2017 Pitești mențiune Vălean Dana Gabriela
8 Necșe Karina XI F 2015-2016 Concursul național de comunicări științifice pentru elevii din clasele liceale la disciplina istorie 19-23.07.2016 Galați mențiune Cherecheș Nicoleta
9 Sanislai Ursu Teodora IX A 2016-2017 Olimpiada de Limba engleză 24-28.04.2017 Pitești mențiune Istrate Ramona
10 Sabău Maria Francisca IX E 2016-2017 Olimpiada de Religie greco catolică 25-28.04.2017 Timișoara participare Dinga Gheorghe
11 Lohan Larisa Roxana V 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-22.04.2017 Timișoara participare Marciuc Daly
12 Pop Sebastian Mihai VII 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara participare Pop Ovidiu
13 Tomșe Cosmin Vasile VIII 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara participare Fărcaș Mircea
14 Gorbatâi Cristian X A 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara participare Blaga Alexandru
15 Miron Mihnea Nicolae X A 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara participare Blaga Alexandru
16 Roatiș Iris Ioana XI A 2016-2017 Olimpiada de Matematică 19-23.04.2017 Timișoara participare Blaga Alexandru
17 Botiș Bogdan Vasile X D 2016-2017 Olimpiada de Limba și literatura română 25-29.04.2017 Alba Iulia premiu special Ziman Dorina
18 Dobran Ioana Antonela V 2016-2017 Olimpiada de Limba și literatura română 19-22.04.2017  Deva participare Bratosin Carmen
19 Crasnean Denisa Maria VI 2016-2017 Olimpiada de Limba și literatura română 19-22.04.2017  Deva participare Ziman Dorina
20 Dan Alexandra Nicoleta XI B 2016-2017 Olimpiada de Limba și literatura română 25-29.04.2017 Alba Iulia participare Seicean Delia
21 Anderco Cristina IX D 2016-2017 Olimpiada de Limba germană 20-26.04.2017 Piatra Neamț participare Petrachioaie Alice
22 Ciupac Miruna Mara IX D 2016-2017 Olimpiada de Limba franceză 24-28.04.2017 Gura Humorului participare Kiraly Irina
23 Gherman Gabriela X F 2016-2017 Olimpiada de Limba franceză 24-28.04.2017 Gura Humorului participare Molnar Mariana
24 Pop Rosian Emanuel X E 2016-2017 Olimpiada de Limba engleză 24-28.04.2017 Pitești participare Jakab Ramona
25 Labas Diana Renata XII F 2016-2017 Olimpiada de Istorie 24-28.04.2017 Buzău participare Cherecheș Nicoleta
26 Popan Cosmin Andrei VI 2016-2017 Olimpiada de Informatică 26-30.04.2017 Sibiu medalie de argint Șandor Nicoleta
27 Uzum Răzvan Viorel VII 2016-2017 Olimpiada de Informatică 26-30.04.2017 Sibiu medalie de bronz Șandor Nicoleta
28 Cadar Andrei Călin VIII 2016-2017 Olimpiada de Informatică 26-30.04.2017 Sibiu participare Șandor Nicoleta
29 Lazăr Răzvan Andrei IX B 2016-2017 Olimpiada de Informatică 20-25.04.2017 Brașov participare Șandor Nicoleta
30 Terebes Liviu Cristian IX B 2016-2017 Olimpiada de Geografie 19-25.04.2017 Oradea premiu special Mali Edita
31 Ducai David Alex X B 2016-2017 Olimpiada de Geografie 19-25.04.2017 Oradea premiu special Mareș Ovidiu
32 Hotca Hermina Renata XI A 2016-2017 Olimpiada de Geografie 19-25.04.2017 Oradea participare Mareș Ovidiu
33 Branga Andrei XII B 2016-2017 Olimpiada de Geografie 19-25.04.2017 Oradea participare Mareș Ovidiu
34 Mihai Marcian David XII A 2016-2017 Olimpiada de Fizică 23-28.04.2017 Târgu Jiu diplomă de onoare Rotaru Liviu
35 Ardelean Andrei Gavril IX B 2016-2017 Olimpiada de Fizică 23-28.04.2017 Târgu Jiu medalie de bronz Solschi Viorel
36 Horotan Grațian Alexandru XI B 2016-2017 Olimpiada de Fizică 23-28.04.2017 Târgu Jiu medalie de bronz Solschi Viorel, Szasz Francisc
37 Arteni Dan X B 2016-2017 Olimpiada de Fizică 23-28.04.2017 Târgu Jiu participare Rotaru Liviu, Rațiu Camelia
38 Ulici Cosmin Valentin VI 2016-2017 Olimpiada de Educație tehnologică 24-28.04.2017 Arad participare Păcurar Gheorghe
39 Țărtiu Giulia Dalina XI C 2016-2017 Olimpiada de Chimie 19-25.04.2017 Târgoviște participare Domuț Bianca
40 Cheregi Paul XI E 2016-2017 Olimpiada de Biologie 19-25.04.2017 Baia Mare premiu special Groza Laura
41 Opre Mihnea David IX B 2016-2017 Olimpiada de Biologie 19-25.04.2017 Baia Mare participare Groza Laura
42 Nuszer Cristina Adrienn XI C 2016-2017 Olimpiada de Biologie 19-25.04.2017 Baia Mare participare Groza Laura
43 Marciuc Ștefania Anca IX B 2016-2017 Conferinta națională de învățământ virtual 31.10.2016 premiu de creativitate Marciuc Daly
44 Stan Ioana IX B 2016-2017 Conferinta națională de învățământ virtual 31.10.2016 premiu de creativitate Marciuc Daly
45 FAZECAȘ BARBARA MARIA XI C 2015-2016 Conferinta națională de învățământ virtual 31.10.2015 Timișoara premiu de popularitate Marciuc Daly, Solschi Viorel
46 BORȘA RAREȘ MARIO XI C 2015-2016 Conferinta națională de învățământ virtual 31.10.2015 Timișoara premiu de popularitate Marciuc Daly, Solschi Viorel
47 NICOARĂ KARINA RENATA XI C 2015-2016 Conferinta națională de învățământ virtual 31.10.2015 Timișoara premiu de popularitate Marciuc Daly, Solschi Viorel
48 Șandor Tudor VI 2016-2017 Concursul online de informatică Empowersoft 2017   mențiune Șandor Nicoleta
49 Vâlceanu Ovidiu X A 2016-2017 Concursul online de informatică Empowersoft 2017   mențiune Șandor Nicoleta
50 Ghetina Vlad Cristian IX A 2015-2016 Concursul național de soft Grigore Moisil 18-22.05.2016 Lugoj mențiune Șandor Nicoleta
51 Uzum Răzvan Viorel VI 2015-2016 Concursul național de soft Grigore Moisil 18-22.05.2016 Lugoj premiul I Șandor Nicoleta
52 Kiraly Alexandru XII B 2015-2016 Concursul național de soft Grigore Moisil 18-22.05.2016 Lugoj premiul II Șandor Nicoleta
53 Vitoc Alexandru Daniel XII B 2015-2016 Concursul național de soft Grigore Moisil 18-22.05.2016 Lugoj premiul III Șandor Nicoleta
54 Berci Sara Eunicia XI D 2015-2016 Concursul național de comunicări științifice pentru elevii din clasele liceale la disciplina biologie 12-15.05.2016 premiu special Prodan Adriana
55 Pop Sebastian Mihai VI 2015-2016 Concursul național de biologie George Emil Palade (on-line) 10.06.2016 mențiune Prodan Adriana
56 Szollosi Thomas XII F 2016-2017 Concursul INFOMATRIX 27.04.-1.05.2017 București medalie de argint Cozma Georgeta, Pop Ioan
57 Gabor David XII F 2016-2017 Concursul INFOMATRIX 27.04.-1.05.2017 București medalie de argint Cozma Georgeta, Pop Ioan
58 Angheluș Alin Gabriel VIII 2016-2017 Campionatul școlar mondial de șah 21-30.04.2017 Iași participare Popdan Gheorghe

 

 

- Advertisment -spot_img

Cele mai populare

Comentarii recente