vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportNationalAstra a remizat în primul meci oficial din 2016

Astra a remizat în primul meci oficial din 2016

ASTRA-CFR-2-2-LIGA-IAstra a debutat în 2016 cu un egal în fața echipei ardelene, CFR Cluj. La primul meci oficial fără atacantul Constantin Budescu, formația giurgiuveană nu a reușit să învingă .

Introdus titular de Marius Șumudică, Gabriel Enache a semnat prima ocazie a meciului. Marc a avut apoi noroc și la execuția lui Queiros. La cealaltă poartă, ardelenii nu au stat mult pe gânduri. Vitor Bruno a centrat ideal pentru Juan Carlos Ruiz, iar spaniolul a înscris la debutul în Liga 1.

În repriza secundă, Dani Coelho putea dubla avantajul oaspeților, dar Silviu Lung a fost la post. Portarul giurgiuvenilor nu a mai avut ce face însă în minutul 56. Juan Carlos Ruiz i-a întors serviciul lui Vitor Bruno, care a punctat cu dezinvoltură.

Astra a revenit repede în joc. Boldrin a beneficiat de gafa uriașă comisă de Marc și a redus din diferență. Giurgiuvenii s-au aruncat apoi spre poarta adversă, iar Daniel Niculae a avut două șanse importante de a restabili egalitatea, dar a nu a găsit spațiul porții.

În al doilea minut al prelungirilor, defensiva ardelenilor a mai comis o eroare. Boldrin a profitat din nou și Astra a obținut un punct nesperat, 2-2.

sursa:digisport.ro